Oceněné práce v soutěži o Cenu dr. Aleše Hrdličky o nejlepší diplomovou práci s antropologickou tématikou.

Do soutěže o Cenu dr. Aleše Hrdličky o nejlepší diplomovou práci s antropologickou tématikou se přihlásilo celkem deset soutěžících, kteří hodnotitelské komisi zaslali vysoce kvalitní diplomové práce. Hodnotitelská komise proto byla postavena před nelehký úkol a v konečném pořadí často hrál roli jediný bod. Rádi bychom pogratulovali oceněným za skvělou práci!

Na prvním místě se umístila Romana Sarvašová s prací nazvanou Genetická analýza laktázové perzistence u velkomoravské populace ze Znojma – Hradiště. Vedoucí práce byla dr. Kristýna Brzobohatá.

Na druhém místě se umístila Eva Chocholová s prací Identifikace bakteriálně přenosných nemocí z historického zubního kamene. Vedoucí práce byla doc. Eva Drozdová.

Na třetím místě se umístila Kateřina Novotná s prací Analýza historického zubního kamene ošetřeného chemickou konzervací. Vedoucí práce byla dr. Dana Fialová.

Ceny budou oceněným předány na slavnostním večeru „Mládí 2022“, který se bude konat dne 3.11. v Humpolci.

Na tomto místě patří vzdát chválu autorkám a autorovi dalších prací, kteří své práce do soutěže přihlásili a ve vyrovnané soutěži nedosáhli na příčky vítězů:

Aneta Vondráková

Lucie Tancíková

Jessica Sheardová

Pavel Nápravník

Tereza MeinerováLinda Koníková

Katarína Harnádková

Všem vítězům i zúčastněným děkujeme za účast!